Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

1955 yılında Elazığ’a bağlı Helezür köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ ve Diyarbakır İmam Hatip Okulunda tamamladı. 1977’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl, öğretmen olarak Elazığ Lisesi’ne atandı. 1981’de yedek subay olarak tamamladığı askerliğe müteakip Uşak Eşme Lisesi’nde görevlendirildi. Müdür yardımcısı, müdür başyardımcısı ve müdür vekilliğinden sonra asaleten Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi’ne müdür olarak tayin edildi.

Bilahare idarecilik görevinden istifa ederek Elazığ-Fatih Lisesi, Merkez Endüstri Meslek Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Lisesinde edebiyat öğretmenliği yaptı. 2003’te Elazığ Lisesi’ne müdür oldu. 2007 yılında emekliye ayrılan Lütfi Parlak’ın yayınlanmış eserleri:

1) Yukarı Fırat’ta Tarihî Eserler (Araştırma ve inceleme)

2) Behramoğlu Balak (Tarihî roman)

3) Yemen (Tarihî roman)

4) Gençosman (Tarihî roman)

5) Sudan Gelen (Tarihî roman)

6) Deli Dumrul (Tarihî roman)

Evli ve üç çocuk babası olan yazar, 1985’ten beri mahallî gazetelerde düzenli bir şekilde köşe yazılarını sürdürürken edebî dergilerde de şiir ve makalelerini yayınlamaktadır. Halen Elazığ Nurhak gazetesinde güncel köşe yazıları ile faaliyetlerine devam etmektedir.


Lütfi Parlak - Yazarın kitapları

Kapat