Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Ülkemizin tanınmış alimlerinden, Cumhuriyet Dönemi’nde Latin harfleriyle yazılmış ilk ilmihal kitaplarından “Amentü Şerhi”nin müellifi, İstiklal Savaşı gazisi merhum Binbaşı Numan Kurtulmuş’un torunudur. Başta İlim Yayma Cemiyeti olmak üzere, bir çok vakıf ve hayır kurumunun öncülerinden merhum Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş’un oğludur.

Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı.

1992 yılında iktisat doktoru, 1994’te İstanbul Üniversitesi’nde doçent ünvanını aldı. ABD’de Cornell Üniversitesi’nde akademik çalışmalarını sürdürdü. 2004 yılında profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptı. “Sanayi Ötesi Dönüşüm” ve “İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli” adlı bilimsel kitapları ile “Açe Dosyası” adlı araştırma kitabı yayımlandı.

1998 yılında Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı olarak aktif siyasete girdi. 2008 yılında Saadet Partisi Genel Başkanı oldu. 2010’da Halkın Sesi Partisi’ni (HAS Parti) kurdu. 2012’de Has Parti, Ak Parti ile bütünleşme kararı aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetlerinde, Başbakan Yardımcılığı, Hükümet Sözcülüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevlerinde bulundu. Halen Ak Parti Genel Başkanvekilidir.

1959, Ünye doğumlu olan Numan Kurtulmuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Numan Kurtulmuş - Yazarın kitapları

Kapat