Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır.
Teorik Esasları ve Tatbikatı Bakımından Aile Ödenekleri adlı çalışmasıyla iktisat doktoru unvanı almıştır. 1996 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör olmuştur. Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, aile politikaları, sağlık ekonomisi, göç ve nüfus politikaları ile ilgili araştırmaları ve sosyal güvenlik konularında çalışmaları mevcuttur.
Eserleri arasında; Sağlık Ekonomisi ve Hastane Yönetimi ve Teorik Esasları ve Tatbikatları Bakımından Aile Ödenekleri adlı kitapları mevcuttur. 1997 yılında T.C. Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu adına gerçekleştirilen Ekonomik Hesaplarda Bir Birim Olarak Aile isimli bilimsel kitabın iki bölümünü kaleme almıştır.
Hâlen Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, aynı zamanda Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığını da yürütmektedir.
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile evli olan Sevgi Kurtulmuş’un üç evladı, bir torunu vardır.

Sevgi Kurtulmuş - Yazarın kitapları

Kapat